Masz pytanie? Zadzwoń:  +48 501 556 880

Kierownik budowy Gdańsk, nadzór budowlany - Trójmiasto, Reda, Puck (pomorskie)

Kierownik budowy

Kierownik budowy to samodzielna funkcja techniczna, której pełnienie wymaga stosownych uprawnień budowlanych. Do obowiązków kierownika budowy należy zarządzanie procesem budowlanym oraz nadzór nad przestrzeganiem przepisów prawa na budowie. W praktyce kierownik budowy czuwa nad:

 • wytyczeniem obiektu przez geodetę,
 • realizacją projektu i ewentualnych zmian projektowych, pozwolenia na budowę,
 • przestrzeganiem prawa budowlanego,
 • stosowaniem zasad dobrej praktyki budowlanej i przestrzeganiem technologii producentów materiałów budowlanych,
 • stosowaniem wiedzy budowlanej,
 • kontroli jakości pracy ekip budowlanych (np. przestrzeganie umów),
 • koordynacją robót, 
 • przestrzeganiem przepisów bezpieczeństwa (BHP), w tym nad zabezpieczeniem terenu budowy,
 • przygotowaniem dokumentacji powykonawczej oraz zgłoszeniem obiektu do odbioru. 

 

Do obowiązków kierownika budowy należy prowadzenie dokumentacji budowy – np. dziennika budowy – urzędowy dokument opisujący przebieg robót budowlanych. Każdy obiekt budowlany wymagający pozwolenia na budowę lub zgłoszenia musi posiadać dziennik budowy (art. 45 prawa budowlanego). Dziennik budowy jest konieczny do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Kierownik budowy powoływany jest przez inwestora.

Ponadto kierownik budowy może pomóc w wyborze ekipy budowlanej, doradzić rozwiązania technologiczne i zadbać o ograniczenie kosztów budowy. 

banner prawy

Budowa domu Gdańsk, Wejherowo, Puck

banner prawo

Oferujemy nadzór kierownika budowy nad budową domów jednorodzinnych w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot), małym Trójmieście (Rumia, Reda, Wejherowo) oraz okolicach tych metropolii. Regularnie realizujemy nadzory nad inwestycjami w Bojanie, Banienie, Koleczkowie czy Pucku. Zatrudniamy wielu kierowników budowlanych, dlatego możemy podjąć się kierowania budowami na terenie całego województwa pomorskiego.

Jakiego kierownika budowy wybrać

Szukając kierownika budowy warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie i wykształcenie. Doświadczony kierownik wykryje ewentualne błędy projektowe lub zgłosi konieczne zmiany projektowe. Kierownik budowy musi mieć również umiejętności interpersonalne oraz cieszyć się poszanowaniem wśród współpracowników.

Kim jesteśmy

Mamy szerokie doświadczenie w kompleksowym zarządzaniu procesami budowlanymi o różnym stopniu skomplikowania. Wybudowaliśmy:

 • wieżowce,
 • aquapark,
 • osiedla domów, 
 • domy jednorodzinne.

 

Przez lata pracy na budowie zdobywaliśmy doświadczenie pełniąc różne funkcje – proces znamy od podszewki. Chętnie podzielimy się naszymi umiejętnościami realizując Twój projekt. Nasi inżynierowie ukończyli studia w zakresie budownictwa na Politechnice Gdańskiej i uzyskali uprawnienia budowlane – uprawniające ich do pełnią funkcji kierownika budowy. Mamy też szerokie doświadczenie w kontaktach z urzędami i bankami (kredyt, pozwolenie na budowę, pozwolenie na użytkowanie, konserwator zabytków). Współpracujemy z wieloma specjalistami z branży – np. architekci, projektanci.

Kierownik budowy z NadzorBudowlany.pl

Jesteśmy Trójmiejskim liderem rynku budowlanego. Oferujemy usługi na światowym poziomie dbając przy tym o partnerskie relacje z lokalnym klientem. Budujemy tu gdzie mieszkamy – chcemy żeby nasz region się rozwijał. Realizując projekt naszego klienta podchodzimy do niego tak jak gdyby to był nasz własny. Z drugiej strony potrafimy współpracować z zagranicznymi funduszami inwestycyjnymi np. kierując procesami budowlanymi na starym mieście w Gdańsku. Dzięki bogatemu doświadczeniu możemy realizować najbardziej skomplikowane projekty budowlane

Call Now Button